PRAŽÍRNA KORUNA - Komenského 18 58601 Jihlava | tel.: 778 061 281 | www.prazirna-koruna.cz
home co pražím kavárba fotogalerie kontakt

Dnes na mlýnku:

Indie

Salvador

 

O pražičce / pražírna KORUNA

Ceník pražené kávy

 

UGANDA

Produkce kávy je důležitou součástí hospodářství této vnitrozemské země. Tato káva z oblasti Bugisu je jedna z nejkvalitnějších a vyniká plným tělem, kořenitým aroma a nižší aciditou.

 

PERU

Téměř 100% peruánské produkce kávy pochází z lesních oblastí od drobných zemědělců. Tato káva je typická svou výraznou chutí s lehkým nádechem oříšků a příjemnou aciditou.

 

MEXICO

Většina mexické produkce kávy pochází od malých rolníků. Tato typicky velkozrnná káva vyniká jemným a lahodným aroma s příjemnou sladkostí v závěru.

 

JAVA

Ostrov Jáva patří, díky sopečnému původu, k nejúrodnějším oblastem indonéského souostroví. Tato káva je celosvětově proslavená pro svoji znamenitou chuťovou plnost.

 

GUATEMALA

Guatemala patří historicky mezi nejvýznamnější producenty výběrové kávy. Tato káva je pěstována v nejvyšších oblastech a je znalci vyhledávána pro svoji kořenitost a plnou chuť.

 

EL SALVADOR

Salvador je jedna z nejmenších zemí Střední Ameriky, přesto je významným producentem a centrem obchodu s kávou. Chuť je plná, aromatická a čistá s jemnou kyselostí.

 

CUVÉE KORUNA

Tato směs je určena pro přípravu Espressa nebo kávy v Moka konvici. Je tvořena z 90% kávou druhu arabica z jihoamerických a afrických oblastí, a doplněna 10% kvalitní robusty.

 

CUBA

Káva na Kubě není, ve srovnání s tabákem a cukrovou třtinou, příliš významnou komoditou. Přesto je její kvalita velmi vysoká, má čistou plnou chuť s nevýraznou aciditou.

 

COLUMBIA

Kolumbie je jedním s největších producentů kávy. Správně připravená káva je nádherně aromatická a právem označována jako jedna z nejlepších a chuťově nejvyváženějších káv.

 

BURUNDI

V této zemi se pěstuje káva teprve necelých 90 let, přesto je zde kávový průmysl nejúspěšnějším odvětvím. Tato káva se vyznačuje výraznou kyselostí a příjemným aroma.

 

BOLIVIA

V Bolívii převládá pěstování kávy na malých farmách a zrna se ve většině případů sbírají stále ještě ručně. Tato káva má plnou intenzivní chuť s velmi vysokou hořkostí. 

 

BRASIL

Brazílie je díky svým mimořádně příznivým podmínkám největším a nejdůležitější producentem kávy na světě. Tato káva je velmi jemná, s nízkou kyselostí a příjemně sladkou dochutí.